Naujienos

Finalinės IABL batalijos Batumyje (Gruzija) ir trečiasis iš eilės Rygos Rumba/LSPA (Latvija) IABL čempionų titulas!

2018 metų gegužės 31 – birželio 3 dienomis Gruzijos kurorte prie Juodosios jūros Batumyje, atkakliomis kovomis finišavo 7-asis Tarptautinės krepšinio mėgėjų lygos (IABL) čempionatas. Po labai gražių rungtynių, pareikalavusių net pratęsimo titulą apgynė Latvijos atstovai Rygos Rumba/LSPA komanda, atlaikiusi Kauno komandos šturmą.

Gegužės 31-ąją dieną, visoms šešioms susirinkusioms komandoms teko sužaisti dar vienas likusias pogrupio rungtynes. Švedai nusileido kauniečiams 69:95, latviai įveikė Sankt – Peterburgą 82:41, o maskviečiai tik po atkaklios kovos turėjo pripažinti Vilniaus „Tegra“ komandos pranašumą 100:102.
Pasibaigus pogrupio varžyboms ketvirtfinalyje kauniečiai įveikė Rusijos sostinės Maskvos atstovus 87:78, o kitoje poroje Sankt – Peterburgas atsilaikė prieš Švedijos „Hoganas“ komandą (82:66).

Sekančią dieną pusfinalyje Rygos Rumba/LSPA komanda gana lengvai įveikė Sankt – Peterburgo komandą (90:65), na o kitame pusfinalyje „lietuviškame“ derbyje Kauno komanda nugalėjo vilniečius 75:68.

Paskutiniąją finalų dieną (birželio 2-ąją) Mažąjame finale dėl trečiosios vietos Vilniaus „Tegra“ tik po atkaklios, daug jėgų pareiklavusios kovos nugalėjo Sankt – Peterburgą 80:70.
Na o Didysis finalas tarp pernai metų IABL čempionų Rygos Rumba/LSPA (Latvija) ir Kauno KKL komandų buvo tikra viso turnyro puošmena, kur komandos kovėsi negailėdamos savęs. Aistros ir emocijos liejosi per kraštus. Rungtynių metu buvo paskirta techninių ir diskvalifikacinių pražangų. Komandos neužteko pagrindinio rungtynių laiko kad išsiaiškinti nugalėtoją todėl prireikė ir pratęsimo. Ir tik paskutinėmis rungtynių akimirkomis latviai įrodė savo pranašumą (72:71) ir trečią kartą iš eilės tapo IABL 2017/2018 metų turnyro nugalėtojais. Na o kauniečiams trūko labai nedaug kad būtų nukarūnuoti IABL čempionai.

Vakaronės metu gruziniškos virtuvės restorane „VOX“ (22-me aukšte), buvo apdovanotos komandos prizininkės gražuolėmis taurėmis ir medaliais. O taip pat buvo įvertinti kiekvienos komandos geriausieji žaidėjai atminimo prizais.

Sekančiu IABL sezonu labai domisi ir naujų komandų, kurios, turėti įnešti naujų vėjų ir sumaišties į turnyrinę lentelę. Paraišką dalyvauti jau pateikė Rusijos mėgėjų krepšinio čempionai Maskvos MGU – Lomonosovo universiteto komanda, Gruzijos mėgėjų krepšinio rinktinė iš Tbilisio, taip pat BLKL čempionai Londono TOP Team komanda (Anglija), ir apie galimybes pasijungti Į IABL pirmenybes svarsto ir dar viena Švedijos komanda iš Malmės, kurios treneris serbas planuoja surinkti konkurencingą komandą, na ir taip pat IABL gali sulaukti senbuvių iš Kijevo (Ukraina) sugrįžimo.

Ar šių komandų ketinimai rimti jau paaiškės vasaros pabaigoje, ir tada bus nuspręsta apie turnyro vykdymo sistemą.

IABL labai dėkoja Gruzijos krepšinio federacijai, jos prezidentui Paata Guraspauli, o taip pat Gruzijos krepšinio mėgėjų lygos generaliniam sekretoriui Mikheil Amashukeli ir lygos prezidentui Erekle Amashukeli už pagalbą organizuojant finalinį turą Batumyje!

2018 birželio 27 d., trečiadienis 14:30. Skaityta: 1440
© 2011 Tarptautinė Mėgėjų Krepšinio Lyga. Visos teisės saugomos. Sukūrė: Netas.eu