Naujienos

Kauno krepšinio rinktinės nesustabdė net šėlstanti pūga

Kovo 16 dieną įvyko ketvirtasis IABL (Tarptautinė mėgėjų krepšinio lyga) etapas. Kuriame varžosi Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos ir Ukrainos rinktinės.

Į šį turą, kuris vyko Minske, Kauno rinktinė išvyko Kovo 15 dieną ir Baltarusiją planavo pasiekti tos pačios dienos 19 val. Tačiau vietoj planuotos 4 valandų kelionės, teko patirti varginančiai ilgą, dėl Baltarusijoje siautusios pūgos, kuri krepšininkų autobusą užklupo likus 60 km iki viešbučio. Tad sportininkai visą naktį praleido autobuse ir į Minską atvyko kovo 16d. 7 val. ryto.

Tačiau tai nesutrukdė Kauno rinktinei pademonstruoti puikaus žaidimo ir įrodyti, kad Lietuvos krepšininkams nėra baisu nei pūgos nei bemiegė naktis prieš rungtynes. Vos dvi valandas praleidę viešbutyje krepšininkai išvyko į pirmąsias tos dienos rungtynes su Lenkijos rinktine. Šiose rungtynėse tikrai nesijautė, kad kauniečiai butų keliavę 16 valandų ir jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių pradėjo rodytį akivaizdų pranašumą ir lenkus nugalėjo net 54 taškų skirtumu (111:57). Rungtynėse pasižymėjo visi 10 komandos žaidėjų.

Po pirmųjų rungtynių lietuviai turėjo dviejų valandų pertrauką ir bėgo vėl į aikštelę, kurioje „ginklus“ surėmė su Latvijos krepšininkais. Ši dvikova buvo kur kas sudėtingesnė, nes varžovai buvo kaip niekad labai fiziškai stiprūs bei puikūs snaiperiai. KKL rinktinės priekinės linijos žaidėjams buvo sudėtinga kovoti prieš tokią jėgą po krepšiais, todėl labai greitai prisirinkę pražangų turėjo atsargiai žaisti gynyboje. Tiesa pas braliukus latvius buvo ta pati problema, tik jie pražangas rinko gaudydami vikriuosius KKL rinktinės žaidėjus ir dėl pražangų limito daugelis latvių lyderių turėjo palikti aikštelę. Ši kova buvo nemažiau rezultatyvi nei pirmoji, visas rungtynes pirmavę kauniečiai ketvirtajame kėlinyje leido latviams net išsiveržti į priekį, ir likus 3 sekundėms iki finalinės ketvirto kėlinio sirenos atsilikinėjo trimis taškai, kuomet stulbinamą tritaškį metimą įmetė Laimonas Mikšys (LSU-Atletas komandos žaidėjas) ir išplėšė pratęsimą bei sukėlė ant kojų beveik visus sirgalius, jų tarpe taip pat buvo ir baltarusiai, kadangi jiems ši pergalė buvo labai reikalinga norint patekti į pusfinalį. Priminsime kad jie turėjo vienodai pergalių su Latvijos rinktine ir KKL komandos pralaimėjimas būtų labai sukomplikavęs šios slaviškos šalies krepšinio rinktinės šansus prasibrauti į ketveriukę. Taigi pratęsime KKL rinktinė su emociniu užtaisu toliau sparčiai tolo nuo varžovų, jo metu puikius kamuolio varymo įgūdžius pademonstravo Justas Nausėdas, kuris savo driblingo triukais net paguldė ant žemės Latvijos gynėjus, taip pat ir Modestas Latkauskas įrodęs, kad jam geriau kelio po krepšiu niekas neužstotų. Finalinė pratęsimo sirena skelbė, kad kauniečiai šiame ture liko neįveikiami bei rezultatu 101:90 iškovojo labai saldžią pergalę.

Šio turo naudingiausiu žaidėju Kauno rinktinėje buvo pripažintas Laimonas Mikšys, kuris į latvių krepšį įmetė net 34 taškus.(iš kurių net 8 tritaškiai metimai)

Kauno rinktinėje šiame ture atstovavo Laimonas Mikšys, Šarūnas Labenskas, Karolis Meiliūnas, Tomas Vainoris, Modestas Latkauskas, Lukas Martinaitis, Justas Nausėdas, Irmantas Birbalas, Marius Markevičius ir Esmiraldas Sliežiauskas. O jiems vadovavo Laimonas Eglinskas bei Tadas Vasiliauskas.

Kitas penktasis ir lemiamas etapas prieš atkrintamąsias vyks Kaune balandžio 6 dieną. Visą informaciją apie IABL galima rasti šiame puslapyje: http://lt.iabl.eu.

Pirmosiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė Karolis Meiliūnas, pelnęs 19 taškų ir atlikęs dvigubą dublį (10 atkovotų kamuolių). Po 18 taškų pridėjo Laimonas Mikšys bei Lukas Martinaitis, dar vieną dvigubą dublį atliko Modestas Latkauskas, įmetęs 15 taškų ir atkovojęs 13 kamuolių. Dar 13 taškų indėliu prisidėjo Justas Nausėdas.

Antrajame mače konkurencijos neturėjo Laimonas Mikšys su 34 pelnytais taškais ir surinktais 40 naudingumo balų. 22 taškų pridėjo Justas Nausėdas, o po 11 taškų įmetė Lukas Martinaitis, Karolis Meiliūnas bei Modestas Latkauskas.

2013 kovo 18 d., pirmadienis 12:34. Skaityta: 1811
© 2011 Tarptautinė Mėgėjų Krepšinio Lyga. Visos teisės saugomos. Sukūrė: Netas.eu