Naujienos

2018/2019 metų sezono I-ojo IABL turo Klaipėdoje atkaklios kovos, taškų rekordai ir drama su keturiais pratęsimais

2018 lapkričio 17d. Lietuvos pajūryje, Klaipėdoje, įvyko 2018/2019 metų Tarptautinės mėgėjų krepšinio lygos (IABL) I-asis turas. Šiemet pirmenybėse dalyvauja 8 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Švedijos. Nuo sekančių turo dar planuoja pasijungti naujo komandų.

Komandos paskirstytos į „A“ ir „B“ pogrupius. Komandos sužais po vieną kartą tarpusavyje ir vėliau 2019-ųjų vasarą kovos dėl čempionų titulo.

Pirmieji į aikštelę išbėgo lygos naujokai ir šio turo šeimininkai Klaipėdos „Gobana“ – „Urbovitos lyga“ komanda ir svečiai iš Kauno KKL komanda. Kauniečiams naujų varžovų pajėgumas buvo nežinomas, o šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios ėmėsi įrodinėti kad ne veltui eilę metų yra stipriausia Klaipėdos krašto mėgėjų komanda. Klaipėdiečiai iškarto išsiveržė į priekį ir praktiškai visas rungtynes kontroliavo situaciją bei pasiekė pirmąją savo pergalę IABL istorijoje nugalėdami kauniečius rezultatu 84:60.
Nugalėtojams H.Venskus pelnė 15 taškų, pralaimėjusiems K.Meiliūnas įmetė 17 taškų.

Antrose rungtynėse MGU im. Lomonosovo komanda iš Maskvos, kuri praeitais metais iškovojo Rusijos studentų lygos čempionų medalius, susikovė su Sankt – Peterburgu pavaduojančia komanda Klaipėdos „Daikra“. Pirmoji rungtynių pusė buvo gana įtempta, tačiau vėliau maskviečiai patvirtino savo kaip rungtynių favoritų etiketę ir įveikė varžovus 89:68.
Nugalėtojams S.Kozlov pelnė 25 taškus.

Kitoje Gargždų sporto rūmų salėje Vilniaus „Tegra“ metė rimtą iššūkį praeitų metų čempionams iš Latvijos Rygos „Rumba/LSPA“ ekipai. Nors vilniečiai labai stengėsi ir ilgai kovojo kaip lygus su lygiais, tačiau latviai savo komandoje turėjo Latvijos krepšinio žvaigždutę Nauris Miezis, kuris įrodė savo aukštą meistriškumo lygį ir vienas pelnė beveik pusę savo komandos surinktų taškų. Vilniečiai nieko negalėjo priešpastatyti prieš taip puikiai žaidusį Naurį ir turėjo nusileisti svečiams iš Rygos rezultatu 92:106.
Kaip jau minėjome „Rumba/LSPA“ komandai N.Miezis įmetė 52 taškus! Vilniečių gretose V.Bendikas pelnė 22 taškus.

Sekantys žaidė Kauno KKL komanda ir Klaipėdos „Daikra“. Pradžioje kiek lygiau sužaidusios komandos, nuo antro kėlinuko Kaunas šovė į priekį ir užtikrintai šventė pergalę 102:79.
K.Meiliūnas pelnė 22 taškus.

Dar vienose rungtynėse Maskvos „You‘re On“ susikovė su Švedijos komanda „Hoganas“. Šiose rungtynėse yra užfiksuoti net 4 pratęsimai! To dar IABL istorijoje nėra buvę. Komandos labai lygiai kovojo ištisas 40 minučių, ir niekaip nepavyko per pagrindnį laiką išsiaiškinti nugalėtojo. To nepavyko padaryti ir po pirmo, antro ir trečio pratęsimų ir tik ketvirtąjame pratęsime kiek daugiau jėgų išsaugoję maskviečiai išplėšė pergalę rezultatu 107:102. Verta paminėti kad šiose rungtynėse Švedijos komanda atkovojo 77 kamuolius ir užfiksavo naują IABL rekordą.
Nugalėtojų gretose M.Klikov atliko trigubą dublį (25 taškai, 11 rezultatyvių perdavimų ir 10 atkovotų kamuolių).

Po šių įspūdingų rungtynių susikovė dvi naujos šio sezono komandos, tačiau pagal savo žaidimą jau spėjusios užsitarnauti 2018/2019 metų IABL sezono grandų etiketės. Tai Klaipėdos „Gobana“ – „Urbavitos lyga” ir Maskvos Valstybinio Universiteto im. Lomonosovo komandos. Šios komandos nuo pat pradžių žaidė gana apylygiai ir nei viena nenorėjo nusileisti, tačiau vėliau maskviečiai įrodė savo pranašumą ir nugalėjo šeimininkus rezultatu 74:62.
Maskvai S.Kozlov pelnė 19 tašku, o klaipėdiečiams E.Lengvinas 29 taškus.

Priešpaskutinėse turo rungtynėse Vilniaus „Tegra“ nugalėjo pavargusius po keturių pratęsimų Švedijos atstovus (94:82), na o kitoje salėje paskutinėse rungtynėse, Rygos „Rumba/LSPA“ įveikė taip pat jėgas apleidusius Maskvos „You‘re On“ krepšininkus rezultatu 88:59

Taigi tai audringai praėjęs pirmasis etapas žada didžiulę intrigą šiame IABL sezone, kadangi, prie senbuvių prisijungus konkurencingoms ekipos dar sunkiau bus prognozuoti absoliutų lygos nugalėtoją.

2018 lapkričio 21 d., trečiadienis 13:08. Skaityta: 1366
© 2011 Tarptautinė Mėgėjų Krepšinio Lyga. Visos teisės saugomos. Sukūrė: Netas.eu