Naujienos

IABL V-ųjų pirmenybių čempionai – Rygos "Rumba" komanda (LBAL Latvija)

2016m. birželio mėnesį finišavo penktosios jubiliejinės Tarptautinės mėgėjų krepšinio lygos (IABL) pirmenybės. Šiemet pirmenybėse dalyvavo 7 komandos iš 5 šalių: Rusijos, Švedijos, Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos. Jos kovojo trijuose turuose dėl patekimo į finalinį ketvertą. Pirmas turas vyko žiemą Rygoje (Latvija), antras turas vyko Hogane (Švedija) na ir trečiasis bei finalinis turai įvyko Ispanijos kurorte Benidorme.

Trečiasis turas vyko gana atkakliai, kai kuriuose susitikimuose prireikė netgi pratęsimo. Rungtynės baigėsi rezultatais:

Vilniaus „Tegra“ (Lietuva) vs. Sankt-Peterburgas (Rusija) – 86:60;
Rygos "Rumba" (LBAL – Latvija) vs. Maskvos BK „Torpedo“ (Rusija) – 79:52;
Kijevas (LM – Ukraina) vs. Vilniaus „Tegra“ (Lietuva) – 93:94 (po pratęsimo);
Hoganas (Švedija) vs. Kaunas (KKL – Lietuva) – 69:111;
Sankt-Peterburgas (Rusija) vs. Rygos "Rumba" (LBAL – Latvija) – 81:84;
Kaunas (KKL – Lietuva) vs. Kijevas (LM – Ukraina) – 80:71;
Maskvos BK „Torpedo“ (Rusija) vs. Hoganas (Švedija) – 78:80.

Pasibaigus šiam turui bei tuo pačiu visam reguliariam etapui, paaiškėjo galutinė turnyrinė lentelė ir komandos sužinojo savo varžovus atkrintamosios varžybose. Pirmąją vietą užėmė Riga, antri Vilnius, ir šios dvi komandos iškarto pateko į pusfinalius, o likusios komandos kovojo ketvirtfinaliuose. Taigi trečioje vietoje Kaunas, ketvirti Kijevas, penktą vietą užėmė Hoganas, šešti Sankt-Peterburgas ir paskutinėje septintoje vietoje Maskva. Pastarieji nepateko į atkrintamąsias ir jie kovojo Iššūkio taurėje, kurioje taip pat žaidė ketvirtfinalių pralaimėjusios komandos bei Ukrainos antroji komanda.

Pirmas ketvirtfinalis: Kaunas (KKL – Lietuva) vs. Sankt-Peterburgas (Rusija) – 83:86;
Antras ketvirtfinalis: Hoganas (Švedija) vs. Kijevas (LM – Ukraina) – 43:79;
Pirmas pusfinalis: Vilniaus „Tegra“ (Lietuva) vs. Sankt-Peterburgas (Rusija) – 84:68;
Antras pusfinalis: Rygos "Rumba" (LBAL – Latvija) vs. Kijevas (LM – Ukraina) – 89:78.

Iššūkio taurės pirmasis pusfinalis: Maskvos BK „Torpedo“ (Rusija) vs. Kijevas-2 (LM – Ukraina) – 82:96;
Iššūkio taurės antrasis pusfinalis: Kaunas (KKL – Lietuva) vs. Hoganas (Švedija) – 99:93.

Paskutinę turo dieną buvo sužaisti IABL ir Iššūkio taurės finaliniai ketvertai.

IABL Didysis finalas: Rygos "Rumba" (LBAL – Latvija) vs. Vilniaus „Tegra“ (Lietuva) – 75:64.
IABL Mažasis finalas: Kijevas (LM – Ukraina) vs. Sankt-Peterburgas (Rusija) – 65:66;

Iššūkio taurės Didysis finalas: Kaunas (KKL – Lietuva) vs. Kijevas-2 (LM – Ukraina) – 81:75;
Iššūkio taurės Mažasis finalas: Maskvos BK „Torpedo“ (Rusija) vs. Hoganas (Švedija) – 75:67;

Taigi pirmą kartą po ketverių sezonų iš eilės buvo nukarūnuota Kijevo komanda ir čempionų taurę į viršų kėlė Rygos „Rumba“ komanda iš Latvijos. Nugalėtojai labai puikiai yra susižaidę, turintys puikų trenerį bei komandos vadovą. Ši komanda IABL čempionų titulą pridėjo prie jau pasiekto šiais metais stipriausios Latvijos mėgėjų komandos titulo.

Antrąją vietą iškovojo, ambicingus planus kėlę Vilniaus „Tegros“ komanda. Ši ekipa į Ispaniją atsivežė labai stiprią sudėtį, bet kaip sakoma „korta nepaėjo“ ir teko tenkintis vicečempionų titulu, bei stengtis siekti revanšo kitame sezone.

Trečiąją vietą daugelio nuostabai iškovojo Sankt – Peterburgo komanda. Ši ekipa reguliariame sezone užėmė tik 6-ąją vietą tačiau ketvirtfinalyje parodė savo jėgą ir nugalėjo poros favoritais laikytus Kauno atstovus. Nors paanalizavus Rusijos komandos sudėti galbūt ta pergalė neturėtų būti tokia keista, kadangi nugalėtojų gretose žaidė netgi žaidėjų iš Rusijos „Gatvės krepšinio 3x3“ rinktinės.

Ketvirti, pirmą kartą po ketverių metų be jokių apdovanojimų liko Kijevo komandos žaidėjai.

Iššūkio taurėje nugalėtojais tapo Kauno komanda, atkakliame finale nugalėję gana stiprią antrąją Kijevo komandą. Šiose rungtynėse kijeviečiai buvo įgyję net 17-kos taškų persvarą, tačiau po begalės techninių pražangų kauniečiai vistik susikaupė ir įrodė kad ne veltui jie buvo laikomi šios dvikovos favoritais.

Trečiąją Iššūkio taurės vietą iškovojo Maskvos BK „Torpedo“ komanda, kuri Mažąjame finale atsirevanšavo už trečiąjame etape gana skaudų pralaimėjimą Švedijos atstovams.

Kitame sezone startuos jau šeštosios IABL pirmenybės. Planuojama kad dalyvių tarpe atsiras dar daugiau ekipų bei išsiplės komandų geografija.