Naujienos

Europos mėgėjų lygoje triumfavo ukrainiečiai, vilniečiai laimėjo sidabrą, o kauniečiai liko 4-ti

Š.M. birželio mėn. 10d.  Ukrainoje, Sevastopolio mieste, paaiškėjo stipriausios Europoje mėgėjų krepšinio rinktinės. Kovoje dėl trečiosios vietos „Minsko neprofesionaliosios lygos“ rinktinė 125:64 sutriuškino „Kauno krepšinio lygos“ krepšininkus ir iškovojo bronzinius apdovanojimus. Finaliniame susitikime „Kijevo monstrų lygos“ krepšininkai po atkaklios kovos (68:78) įveikė „Vilniaus krepšinio lygos“ rinktinę bei tapo „Europos mėgėjų krepšinio lygos“ čempionais.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos nuo pat pirmųjų minučių iniciatyvą į savo rankas perėmė Minsko miesto atstovai. Sužaidus dvi su puse minutės kauniečiai atsilikinėjo - 0:13. Septintąją varžybų minute komandas jau skyrė nepadori dvidešimt dviejų taškų riba – 4:26.

Kauniečiai atrodė pasimetę gynyboje ir niekaip nerado kelių link varžovų krepšio, o rezultatas ir toliau nepaliaujamai augo. Prieš ilgąją pertrauką bronzos medalių savininkai jau buvo aiškūs - komandas jau skyrė nepadorus penkiasdešimt trijų taškų skirtumas – 12:65.

Nors kauniečių žaidimas antrojoje rungtynių pusėje ir pagerėjo, Minsko atstovai sugebėjo dar truputi pasididinti persvarą ir šventė užtikrintą pergalę (64:125) bei iškovojo bronzos medalius.

Rezultatyviausi krepšininkai:

Kauno krepšinio lyga:Dmitrij Koblinec 26; Modestas Gailiūnas 18; Arūnas Giedraitis 13.

Baltarusijos neprofesionalioji lyga: Andrej Šamov 22; Dmitrij Dmitruk 19; Maksim Radčuk 16; Vitalij Konoplickij 16.

Finaliniame susitikime susitiko šeimininkai, antrąją vietą reguliariajame sezone užėmę, „Kijevo monstrų lygos“ krepšininkai ir ketvirti reguliariajame sezone buvę – „Vilniaus krepšinio lygos“ atstovai. Rungtynės dėl čempionų titulo, kaip ir dera finalui prasidėjo atkaklia kova. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui rezultatas buvo lygus – 14:14.

Visgi antojoj kėlinuko pusėje inciatyvą perėmė aikštelės šeimininkai. Po pirmųjų dešimties minučių vilniečiai atsilikinėjo šešių taškų persvara - 20:26. Antrąjį kėlinuką “Vilniaus krepšinio lygos” rinktinė pradėjo spurtu (6:0) bei išlygino rezultatą – 26:26. Šis spurtas privertė ukrainiečius prašyti minutinės pertraukėlės. Apsitarimas davė naudos ir šeimininkai po truputi pradėjo didinti pranašumą. Komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant – 39:46.

Nors iki trečiojo ketvirčio pabaigos likus trims minutėms komandas teskyrė vos šeši taškai (53:59), likusį kėlinuko laiką sėkmingiau sužaidė šeimininkai ir prieš lemiamą ketvirtį ukrainiečiai jau turėjo dvylikos taškų pranašumą – 55:67. Ketvirtajame kėlinuke vilniečiai dar bandė kabintis į pergalę - likus dviems minutėms komandas skyrė šeši taškai – 68:74. Visgi šeimininkai pergalės nebepaleido. Po įtemptos kovos (68:78) laimėję susitikimą ukrainiečiai tapo „Europos mėgėjų krepšinio lygos“ čempionais.

Vilniaus krepšininio lyga: Henrikas Šliogeris 13; Rokas Garlauskas ir Ignas Juškevičius po 9, Dainius Novickas, Juozas Petravičius ir Deividas Aukštuolis po 8.

Kijevo monstrų lyga: Aleksandr Rychliuk 23; Ivan Škurupij 22; Taras Kmetok 10.

2012 birželio 27 d., trečiadienis 11:01. Skaityta: 1370
© 2011 Tarptautinė Mėgėjų Krepšinio Lyga. Visos teisės saugomos. Sukūrė: Netas.eu