Naujienos

Pirmojo 2019-2020 metų IABL turo Rygoje nugalėtojai – MGU komanda iš Maskvos

Pasibaigus rudeniui ir prasidėjus žiemai įvyko pirmasis 2019-2020 metų sezono IABL turas. Septynios komandos susirinko į Latvijos sostinę Rygą kovoti dėl trijų taurių ir įskaitinių taškų. Šiemet buvo pakeista IABL pirmenybių vykdymo sistema. Per sezoną planuojama organizuoti iš viso 4 etapus - tris įskaitinius ir vieną finalinį. Kiekviename iš įskaitinių etapų pirmas tris vietas užėmusios komandos yra apdovanojamos taurėmis ir visos komandos gauna įskaitinius taškus.

Rygoje rungtynės vyko gana atkakliai, o vienose iš jų prireikė net ir pratęsimo, bet taip pat buvo ir didesnių sutriuškinimų.

Pirmose rungtynėse Rygos „Rumba/LSPA“ komanda nugalėjo svečius iš Maskvos „You‘re On“ komandą rezultatu 68:56.

Sekančiose rungtynėse susitiko dvi šio sezono naujokės – „Salapils“ (Latvija) prieš Kijevą (Ukraina). Visų rungtynių metu buvo sunku nuspėti kuri komanda nugalės ir tik sėkmingiau pabaigą sužaidę „Salapils“ krepšininkai išplėšė pergalę rezultatu 78:75.

Kitose rungtynėse Klaipėdos „Urbovita“ (Lietuva) metė rimtą iššūkį pernai metų čempionams Maskvos MGU (Rusija) ekipai, bet vistik rusai įrodė, kad neveltui yra kolkas stipriausia turnyro komanda. Klaipėdiečiai nusileido Maskvos komandai rezultatu 94:87

Na o kitoje salėje Kauno komanda iš Lietuvos nepasigailėjo „Yuo‘re On“ komandos iš Rusijos sostinės Maskvos ir įveikė ją rezultatu 122:81.

Likusiose dviejose rungtynėse sprendėsi finalinių kovų komandos. Maskvos MGU įveikė Kijevo komandą iš Ukrainos rezultatu 93:74. Na o kitoje salėje rungtynėse tarp „Salaspils“ ir Klaipėdos „Urbovitos“ sprendėsi kuri komandą rytojaus dieną kovos dėl trečiosios vietos. Šiose rungtynėse per pagrindinį laiką nugalėtojas nepaaiškėjo ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Klaipėdiečių pergalė 5 taškų skirtumu būtų garantavusi kelialapį į mažąjį finalą, tačiau „Salapils“ apie tai žinojo ir išplėšė pergalę rezultatu 100:93

Taigi pasibaigus pirmos dienos kovoms paaiškėjo sekančios dienos komandų poros, kovosiančios dėl geresnių vietų ir apdovanojimų.

Kovoje dėl 5-os vietos Klaipėdos „Urbovita“ nugalėjo Maskvos „You‘re On“ komandą (98:94). Mažąjame finale dėl trečios vietos įvyko latviškas derbis, kur Rygos „Rumba/LSPA“ nugalėjo „Salaspils“ komandą 86:77, na o Didžiąjame finale Maskvos „MGU“ komanda ilgą laiką vijosi savo varžovus ir tik ketvirtąjame kėlinuke perlaužė rungtynių eigą sau naudinga linkme bei nugalėjo Kauno komandą iš Lietuvos rezultatu 98:86. Pasibaigus rungtynėms maskviečiai į viršų kėlė IABL Rygos turo nugalėtojų taurę.