Naujienos

IV Turas Kėdainiuose. Absoliutus kauniečių dominavimas, tvirtos rusų ambicijos ir ukrainiečių kritimas į lentelės dugną

Kovo 21d. Kėdainių sporto centre praūžė IV-asis, priešpaskutinis Tarptautinės mėgėjų krepšinio lygos (IABL) turas, kurio formalūs šeimininkai buvo vilniečiai. Turo metu buvo sužaistos šešerios rungtynės, po kurių išryškėjo favoritai bei autsaideriai. Bet kokiu atveju šiemet komandų pajėgumai labai panašūs ir visos pagrindines kovos dar priešakyje.

Pirmieji į aikštelę išbėgo VKL rinktinė sudaryta „Tegra“ komandos pagrindu ir KKL rinktinė sudaryta „Sporto manijos“ pagrindu. Pirmoje rungtynių pusėje virė atkakli kova ir nei viena iš komandų nenorėjo nusileisti varžovei. Po dviejų kėlinukų buvo lygu 42:42. Tačiau trečiame kėlinuke įjungę aukštesnę pavarą, kauniečiai nutolo nuo varžovų ir galutinai juos pribloškė ketvirtąjame kėlinuke įveikdami vilniečius rezultatu 91:73.

Nugalėtojams Karolis Pupinis įmetė 22 taškus bei atkovojo 16 kamuolių, pralaimėjusiems Dainius Novickas pelnė 20 taškų.

Antrose rungtynėse Rusijos rinktinė metė rimtą iššūkį turnyrinės lentelės lyderiams Latvijos atstovams. Pirmuosius du kėlinukus rusai įrodė kad labai gerai moka žaisti krepšinį ir visuomet buvo priekyje, tačiau trečiame kėlinuke latviai susiėmė bei persvėrė rezultatą savo naudai. Tačiau rusai susitvarkė su šiais sunkumais ir ketvirtąjame kėlinuke galutina palaužė varžovus rezultatu 88:81

Rusams Sergej Cises įmetė 22 taškus, latviams Rolands Brencs pelnė 18 taškų.

Trečiąjame susitikime Baltarusijos rinktinė susikovė su Ukrainos rinktine. Nuo pat rungtynių pradžios baltarusiai buvo kiek greitesni bei tikslesni ir po truputį krovėsi vis apčiuopemesnę persvarą bei įtikinamai įveikė savo oponentus rezultatu 82:68.

Nugalėtojams Dmitrij Tumasik pelnė 19 taškų, Denis Vrublevskyj 18 taškų, pralaimėjusiems Roman Dmitrenko įmetė 14 taškų.

Ketvirtieji aikštelėje pasirodė Latvijos ir Kauno rinktinės. Tai buvo dviejų turnyrinės lentelės lyderių dvikova. Kauniečiams buvo labai sunku kovoti prieš atletiškus varžovus, tačiau kaip jau tapo įprastu Kauno rinktinės žaidimo braižu, trečiąjame kėlinuke išsaugoję daugiau jėgų, jie perlaužė rungtynių eiga sau palankia linkme ir pabėgę nuo varžovų iškovojo sunkią pergalę rezultatu 87:80

Pirmaisiais „smuikais“ kauniečių gretose grojo Deividas Pogužinskas 23 taškai, ir Karolis Pupinis 19 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, latviams Oskars Rusmanis įmetė 25 taškus, Rolands Brencs 20 taškų.

Priešpaskutinėje turo dvikovoje ginklus surėmė Rusija ir Ukraina. Šį mačą daugelis susirinkusiųjų salėje pamatę komandų pavadinimus švieslentėje, vertino kaip su politine potekste, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje, tačiau čia aikštelėje buvo karas sportine prasme, kur nei viena iš komandų nenorėjo nusileisti varžovams ir kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro, kur taip pat netrūko ir traumų bei kraujo. Nuo pat pradžių kiek geriau sekėsi ukrainiečiams ir jie išlaikė stabilų pranašumą iki pat ketvirto kėlinuko, tačiau paskutiniame ketvirtyje viskas apsivertė aukštyn kojom, ir rusai išsaugoje daugiau jėgų nugalėjo Ukrainos rinktinę rezultatu 79:74.

Rusams Nikolaj Šangičev įmetė 19 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, Sergej Cises 18 taškų. Ukrainiečiams Sergej Myrzak pelnė 17 taškų.

Na ir turą vainikavo Vilniaus ir Baltarusijos rinktinių akistata. Rungtynės vyko gana permainingai, komandos daug kartų keitėsi lyderės vaidmenimis tačiau ketvirtąjame kėlinuke vilniečiai vistik įrodė kad šiai dienai jie yra stipresni už oponentus ir nugalėjo juos rezultatu 95:78.

Nugalėtojams Vaidas Bendikas įmetė 24 taškus, baltarusiams po 17 taškų pelnė, Denis Vrublevskyj ir Maksim Radčuk.

Pasibaigus IV –ąjam turui, turnyrinės lentelės viršuje gana patogiai įsitaisė kauniečiai artimiausius persekiotojus lenkdami jau dviem pergalėmis. Po lyderių žygiuoja iškarto trys ekipos pasidalinusios 2-4 vietas. Tai kiek netikėtai į tokias aukštumas pakilusi Rusijos rinktinė, kurios potencialas vis labiau matosi su lig kiekvienu turu, toliau seka Vilniaus ir Latvijos rinktinės. Penktąją poziciją užima Baltarusijos rinktinė ir pačioje turnyrinės lentelės apačioje „puikuojasi“ lig šiol absoliuti visų IABL čempionatų nugalėtoja Ukrainos rinktinė. Šis faktas dar kartą įrodo ant kiek nenuspėjamas šiemet IABL čempionatas ir mūsų visų laukią labai įdomi atomazga finaliniame etape Slovėnijoje.

Vakaronėje, kuri vyko „Grėjaus namuose“ įvyko tradiciniai apdovanojimai, kur kiekvienos komandos vadovas išrinko savo komandos naudingiausią arba kaip nors kitaip nusipelnusį atstovą bei įteikė jam trofėjų atsiminimui.

VKL rinktinė, sudaryta „Tegra“ komandos pagrindu apdovanojo Vaidą Bendiką, Kauno rinktinė, sudaryta „Sporto manijos“ pagrindu apdovanojo Deividą Pogužinską, Latvijos rinktinė apdovanojimą įteikė Oskars Rusmanis, Baltarusijos rinktinė – Dmitrij Tumašik, Rusijos rinktinė – Andrej Mahlin, o ukrainiečiai pasielgė gana originaliai ir apdvoanojo šiuo garbingu trofėjumi savo komandos gydytoją. Asoliučiu viso turo MVP išrinktas Kauno atstovas Karolis Pupinis.

Sekantis, paskutinis turas, įvyks gegužės 9d. Rygoje (Latvija), kur komandos galutinai iššsiaiškins turnyrinės lentelės pozicijas ir sužinos savo varžovus atkrintamosiose varžybose.