Lithuania (KKL) vs Lithuania (VKL) - 97:88

VKL rinktinė ir antrą kartą nusileido kauniečiams

Kovo 10-osios dienos vidurdienį A. Sabonio krepšinio centre susitiko dvi Lietuvos didmiesčių mėgėjų rinktinės – šeimininkai KKL (Kaunas) bei VKL (Vilnius). Šio turo įdomiausia dvikova kaip ir tikėtasi buvo labai atkakli ir kovinga, nes abi ekipos į laikinąją sostinę susirinko pajėgių sudėčių. Komandos rungtynes pradėjo tokių sudėčių: KKL – kapitonas Tomas Mickevičius, Mantas Lukminas, Dontas Sabeckis, Robertas Ruzgaitis ir Paulius Petrilevičius; VKL – kapitonas Dainius Novickas, Martynas Girnius, Otas Majeras, Lukas Bankieta bei Karolis Bliūdžius.

Ginčą laimi KKL ir Paulius Petrilevičius vienu taikliu baudos metimu pelno pirmuosius rungtynių taškus, į kuriuos Dainius Novickas atsako tritaškiu metimu (1:3). Po vangios pradžios komandoms atsiriša krepšiai ir trijų minučių atkarpą rinktinės baigia lygiu rezultatu 8:8 (15:15). Du taškus iš po krepšio pelno Kauno krepšininkas Paulius Pertilevičius, tačiau Lukas Bankieta atsako taikliu metimu iš vidutinio nuotolio. Pražangomis stabdomi kauniečiai nepasinaudoja keliomis progomis pelnyti lengvus taškus nuo baudų metimo linijos ir vilniečiai po pirmojo kėlinio priekyje 20:21.

Kauniečiai antrąjį ketvirtį pradeda visiškai nauju penketu, o vilniečių ekipoje aikštelėje lieka tik vienas startinio penketo žaidėjas – Dainius Novickas. Būtent jis pirmojoje atakoje iškart įšauna tritaškį. Ignas Juškevičius sumeta abu baudos metimus (24:26). Komandos apsikeičia tiksliais reidais po krepšiu, D. Novickas išprovokuoja varžovų pražangą, o KKL treneris Marius kiltinavičius prašo pirmosios rungtynių minutės pertraukėlės. Toliau vyksta atkaklios grumtynės abiejuose aikštelės pusėse, kuriose geriau sekasi kauniečiams. Jie, laimėję 3 minučių atkarpą 10:7, priverčia VKL trenerį Arūną Umbrasą prašyti minutės pertraukėlės. Likus kiek daugiau nei 3 minutėms iki ilgosios pertraukos vilniečiai priekyje minimaliu skirtumu 38:39. L. Bankieta pelno du taškus, tačiau Tautvydas Žioba smeigia atsakomąjį tiraškį ir rezultatas lygus (41:41). Likus minutei Darius Kibildis vėl išveda vilniečius į priekį įmesdamas tritaškę bombą, tačiau kėlinį kauniečiai baigia 4 sausais taškais bei taikliu tritaškiu paskutinę sekundę. Po dviejų kėlinių rezultatu 47:46 pirmauja Kauno krepšinio lygos rinktinė. Vilniečių ekipoje rezultatyviausiai žaidžia Dainius Novickas, pelnęs 12 taškų bei Lukas Bankieta su Karoliu Bliūdžiumi, imetę po 10 taškų.

Po ilgosios pertraukos toliau vyksta atkakli kova: R. Ruzgaitis ir D. Novickas apsikeičia taikliais dvitaškiais (53:51). Po KKL minutės pertraukėlės toliau vyksta kieta kova. Tautvydas Žioba sumeta du baudos metimus, į kuriuos tritaškiu atsako šio kėlinio vilniečių lyderis Otas Majeras (61:61). Donatas Sabeckis pelno 4 taškus be atsako, vieną baudą prideda Modestas Gailiūnas ir kauniečiai susikuria sau šiokį tokį pranašumą (66:61). Tačiau čia pat Ignas Juškevičius atsako dvitaškiu su pražanga bei taiklia bauda (66:64). Kėlinys baigiaisi kauniečių spurtu 7:2 ir po 3 kėlinių jie turi jau 7 taškų persvarą – 73:66.

Lemiamas kėlinys prasideda atkaklia ir visiškai lygia kova – 6:6 (79:72). Įdėdami daug pastabų vilniečiai mažais žingsneliais švelnina skirtumą (79:77), taip priversdami KKL trenerį Marių Kiltinavičių savo komandą suburti pasitarimui. Po jo Karolis Kokoška įmeta metimą iš vidutinio nuotolio, o Tomas Mickevičius prideda du taiklius baudų metimus ir vėl sukuria kauniečiams šiek tiek gerenę padėtį (83:77). Baudų metimų serija baigiasiai taikiai – 4:4, tritaškį smeigia Otas Majeras bei dvitaškį prideda Dainius Novickas ir skirtumas tampa minimalus (87:86). Atrodo, jog atsirado galimybė perlaužti rungtynių eigą, tačiau tuoj pat žudikišką tritaškį įsūdo Karolis Kokoška, o penktąją pražangą gauna Karolis Bliūdžius.

2012 kovo 13 d., antradienis 12:45. Skaityta: 2003
© 2011 Tarptautinė Mėgėjų Krepšinio Lyga. Visos teisės saugomos. Sukūrė: Netas.eu