Lithuania (VKL) vs Ukraine (ЛМ) - 79:69

VKL rinktinė palaužė be pralaimėjimų žengusius ukrainiečius

Iškilmingu komandų pristatymu – muzika, specialiaisiais efektais, išjungtomis šviesomis ir šokėjų pasirodymu pasitiktas finalinis, šeštasis vakaro mačas tarp MLBL lygos turnyre dar nepralaimėjusių Kijevo „Liga monstrov“ (7/0) ir VKL rinktinės (3/2) ekipų. Abi komandos turą Vilniuje pradėjo pergalingai: VKL rinktinė sutriuškino Sankt Peterburgą (115:71), o ukrainiečiai po atkaklios kovos palaužė Baltarusiją (65:57). Tiesa, prieš rungtynes VKL rinktinę pasiekė liūdna žinia, jog koją pirmosiose rungtynėse pasisukęs Algirdas Macijauskas negalės padėti komandai pačiu svarbiausiu metu.

Vilniečių letargo miegas pirmajame kėlinuke

Rungtynes geriau pradeda „Liga monstrov“ krepšininkai. Pirmasis pasižymi varžovų lyderis Aleksandr Rychliuk, tačiau nepraėjo nė trisdešimt sekundžių ir „Bc La Bomba“ viesulas Evaldas Rastenis išlygino rezultatą – 2:2. Netrukus A. Rychliuk išrašo bloką lietuviams, o kitoje atakoje taškus pelno antras pagal rezultatyvumą Ukrainos žaidėjas S. Myrzak. Tuo tarpu Justino Černiausko auklėtiniai puolime stokoja išradingumo ir rungtynes pradeda tarsi užsnūdę. Po dar kelių A. Rychliuk metimų ir rezultatui šoktelėjus iki 12:6, vilniečių treneris prašo pirmosios minutinės pertraukėlės.

Į aikštę grįžę vilniečiai greitai pelno taškus - tą padaro E. Rastenis prasiveržimu, tačiau po jų vėl seka kelių minučių štilis puolime. Kitame aikštės gale VKL krepšininkai niekaip nesugeba sustabdyti įsisiautėjusio A. Rychliuk, apie kurį sukasi visas ukrainiečių žaidimas. Jis vien per pirmas dešimt minučių pelno savo komandai 14 taškų ir leidžia jaustis saugiai prieš antrąjį ketvirtį – 23:12. Tuo tarpu VKL stovykloje trūksta žaidėjo, kuris vienas imtųsi iniciatyvos.

Pirmojo spurto autorius – Arnas Aniulis

Antrajame ketvirtyje pirmasis tritaškiu Vilniaus gretose pasižymi A. Aniulis. VKL komandoje pasirodo ir pirmosios pastangos gynyboje, kuomet varžovų lyderis negauna progų metimui. Po minutės pataikęs dar vieną tritaškį A. Aniulis inicijuoja pirmąjį komandos spurtą šiose rungtynėse. Gynyboje atsikovojęs kamuolį jis pasiunčia jį per visą aikštę laisvam D. Novickui, kuris pelno dar du taškus, po kurių jau šilčiau – 21:27. Po šios atkarpos (5:0) sunerimę ukrainiečiai paprašo pirmosios minutinės pertraukėlės.

Atokvėpis lauktų rezultatų VKL rinktinei neatneša ir ši vėl pradeda žaisti vienpusiškai bandydama kliautis vien tolimais metimais. Negana to, ketvirtąją asmeninę pražangą užsidirba pagrindinis VKL rinktinės įžaidėjas E. Rastenis. Iki antrojo ketvirčio pabaigos likus trims minutėms svečiai susigrąžina prieš tai jau turėtą dviženklę persvarą – 26:36.

Vis dėl to, kėlinuko pabaigoje D. Novickas nelinkęs pasiduoti slavams ir tampa antrojo spurto Vilniaus gretose autoriumi. Pataikęs du tolimus metimus iš eilės bei realizavęs du baudos metimus sumažina atsilikimą iki vieno venintelio metimo - 33:36. Tačiau paskutinės atakos metu vilniečiai neiškelia rankų prieš pavojingą varžovų snaiperį S. Myrzak, kuris tolimu dvitaškiu padidina savo komandos persvarą - 35:39.

Pristabdyti Ukrainos bokštai

Trečiojo kėlinuko pradžia itin svarbi Vilniaus krepšinio lygos rinktinei. Ar sugebės ji pagaliau apsiginti prieš Ukrainos bokštus bei atgaus pasitikėjimą savo jėgmis. Vien per pirmąjį ketvirtį A. Rychliuk pelnė 24, o S. Myrzak 9 taškus. Sėkmingai apsigynę nuo pirmųjų ukrainiečių antpuolių, po K. Raginio ir T. Jasiulio taškų VKL krepšininkai išlygina rezultatą, o D. Novickas aštriu reidu jį persveria - 39:41. Sėkmė ir toliau lydi vilniečių rinktinę: svečiai baudžiami nesportine pražanga, kuomet bando sustabdyti žaibišką vilniečių kontrataką.

Trečiajame ketvirtyje įvairiapusiškesnį žaidimą puolime pradėję demonstruoti vilniečiai, įgyja rekordinę persvarą. Du taiklūs D. Novicko dvitaškiai bei J. Urmanavičiaus reidas padidina šeimininkų pranašumą iki – 49:43. Kėlinuko pabaigoje iki tol visas rungtynes tylėjęs S. Kasevoi pataiko tritaškį iš šono, taip priartindamas savo komandą iki minimumo - 51:50. Šiam rezultatui degant švieslentėje ir baigiasi trečiasis kėlinukas.

Dainiaus Novicko šou

Lemiamas ketvirtis prasideda svečių dvitaškiu bei susigrąžinta persvara. Tačiau ukrainiečiai pamiršta pasaugoti D. Novicką, kuris agresyviai žaisdamas tampa tikru ukrainiečių košmaru. Šis jau trečią kartą rungtynėse pelno taškus, kurie pakreipia rungtynių svarstykles Vilniaus pusėn. Po to seka dar du lengvi E. Rastenio taškai. Tačiau netrukus Evaldas, bandydamas išmušti varžovui kamuolį iš rankų yra baudžiamas penktąja pražanga, taip dar labiau sumažindamas vilniečių stratego J. Černiausko žaidėjų rotacijos galimybes. Po Jurij Kolobov penkių iš eilės taškų svečiai kėlinuko viduryje atsitiesia – 54:55. Tačiau E. Rastenį pakeitęs J. Urmanavičius puikiai įsilieją į komandos žaidimą: pelno sudėtingą dvitaškį, o kitoje atakoje padeda kampe užspausti varžovą, kuris pameta kamuoli. Tuo pasinaudojęs D. Novickas baigia ataką reidu per visą aikštę ir dviem pelnytais taškais, po kurių mūsiškiai vėl tampa situacijos šeimininkais – 56:60.

Gausiai susirinkusių sirgalių nuostabai, ukrainiečiai nepasimeta ir žaidžia lyg savų sirgalių palaikomi. Po J. Kolevov keturių iš eilės pelnytų taškų šie grąžina rungtynių intrigą - 66:66. Tačiau tada iniciatyvos vėl imasi J.Urmanavičius, pataikydamas iš vidutinio nuotolio ir D. Novickas išprovokavęs pražangą. Po dviejų šaltakraujiškų Dainiaus metimų VKL priekyje – 70:66. Tačiau slavai neketina pasiduoti bei sodina dar vieną tritaškį Vilniaus tvirtovėje – 70:69.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusantros minutės D. Novickas pelno du triumfo vertus taškus su pražanga, tačiau ir čia jo vakaro pasirodymas nesibaigia. Gynyboje Dainius meistriškai išplėšia kamuolį varžovams iš nagų ir pasiunčia jį per visą aikštę kitame gale atsidūrusiam A. Aniuliui, kuris vėlgi pelno dvitaškį su pražanga. Ir tai yra viskas! Po vilniečių spurto (6:0) ukrainiečiai daugiau nebeatsigauna. Pristabdytiems varžovų lyderiams rungtynių pabaigoje sprūsta kamuolys iš rankų ir šiems belieka prasižengti.

79:69 – Vilniaus Krepšinio Lygos rinktinė švenčia istorinę pergalę Europos mėgęjų krepšinio lygoje. Savo sirgalių akivaizdoje įveikta absoliuti turnyro favoritė Ukraina bei pirmą kartą pasiektos dvi pergalės vieno turo metu! Po šios laimėjimo Vilniaus krepšinio lygos rinktinė turnyrinėje lentelėje kyla į antrąją poziciją, aplenkdama Kauno (KKL) krepšininkus. O Dainiui Novickui ši pergalė užgarantuoja naudingiausio viso Vilniaus turo žaidėjo apdovanojimą, konkurencinėje dvikovoje įveikiant ukrainiečių titaną Aleksandr Rychliuk.

VKL rinktinė: D. Novickas 34 tšk., A. Aniulis 11, J. Urmanavičius 10, E. Rastenis ir K. Raginis po 8, T. Jasiulis 6, A. Kovalevski 2, T. Šablinskas ir V. Tamašauskas taškų nepelnė.

2012 vasario 12 d., sekmadienis 15:37. Skaityta: 1522
© 2011 Tarptautinė Mėgėjų Krepšinio Lyga. Visos teisės saugomos. Sukūrė: Netas.eu