Lithuania (VKL) vs Russia (КГБТР) - 115:71

D.Novicko vedama VKL rinktinė sutriuškino Sankt Peterburgą

Europos mėgėjų krepšinio lyga (MLBL) – beprecedentis įvykis Senojo žemyno krepšinio žemėlapyje. Šiandien ji savo šaknis pirmą kartą išskleidė ir Vilniuje. 11 h. Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje (Vytenio g. 6) prasidėjo pirmosios dienos rungtynės, kuriose susitiko VKL (VILNIAUS KREPŠINIO LYGOS) rinktinė su Sankt Peterburgo (Rusija) krepšininkais.

Rungtynes VKL rinktinė pradėjo tokia sudėtimi: Tadas Šablinskas („Tegra“), Tomas Jasiulis („Merkurijus – BORGA Triobet“), Dainius Novickas („Kažkur matyti“), Justas Urmanavičius („Stiklopaslaptis“) ir jauniausias rinktinės krepšininkas Vladas Tamašauskas („ŠMKA - Myls“).
VKL taškų kraitį jau pirmoje atakoje taiklia tritaške bomba atidarė Dainius Novickas, o netrukus pasižymi ir Tomas Jausiulis. Po dar dviejų D. Novicko taškų bei spurto 7:0 Sankt Peterburgo komanda prašo minutinės pertraukėlės. Kaip ir tikėtasi VKL rinktinės strategas Justinas Černiauskas nuo pat pirmos rungtynių minutės reikalauja iš savo auklėtinių maksimalaus nusiteikimo gynyboje. Poilsis neatnešė naudos svečiams, kurie ir toliau tęsia prarastų kamuolių maratoną. Lietuvių puolimą dar labiau pagyvina aikštėje pasirodęs Evaldas Rastenis, kuris aštriu reidu pelno du taškus, o po to dvejose atakose iš eilės sėkmingai asistuoja savo komandos draugams, po kurių rezultatas šokteli iki nepadoraus – 20 : 0.

Net aštuonias minutes svečiams iš šiaurės niekaip nepavyksta pralaužti ledų puolime. Kuomet Sergej Pavlov pataiko pirmąjį dvitaškį savo komandai, vilniečiai jau turi susikrovę solidžią persvarą – 24:2.

Po pertraukėlės šaltą žiemos rytą į Š. Mačiulionio krepšinio akademiją renkasi vis daugiau vilniečius palaikančių sirgalių. Juos jau pirmoje atakoje galingu dėjimu sušildo Karolis Raginis, po kurio skrydžio – 28:4. Tiesa, Karolis žaidžia jausdamas traumos padarinius, tačiau tai nesumažina jo noro rungtyniauti efektingai. Vėliau sekusios atakos, kuomet bandoma pakabinti kamuolį komandos draugui virš lanko, dažniausiai pasibaigia vilniečių klaidomis. Priešininkų barikadų pusėje galiausiai atsiriša rankos jų aukštaūgiams, kurie pataiko ir iš tolėliau. Pasibaigus antrajam kėliniui peterburgiečiai sumažina atsilikimą - 49:22.

Trečiojo ketvirčio pradžia sekmingesnė VKL rinktinei. Tritaškį pataiko Algirdas Macijauskas, du taškus prideda D. Novickas, o rusai vėl niekaip neranda kelių mūsų krepšio link. Kiekvieną į savo krepšį praleistą tašką Vilniaus sirgaliai palydi giliu atodūsiu. Trečio ketvirčio pabaigoje D. Novickas pelno du tritaškius iš eilės bei tampa rezultatyviausiu Vilniaus komandos gretose. Prieš lemiamą ketvirtį saugus VKL rinktinės pranašumas - 82:44.

Ketvirtasis kėlinukas išsiskiria dėjimų ir taiklių tritaškių gausa. Jo pradžioje antro turo Rygoje naudingiausias Vilniaus žaidėjas K. Raginis surengia asmeninį pasirodymą: krauna iš viršaus jau trečią savo dėjimą šiose rungtynėse, o kitoje atakoje perėmęs kamuolį iš varžovų įžaidėjo užbaigia ataką identiškai – 92:48. Vilniečiai ir toliau nenumaldomai artėja prie šimtojo taško. Po „Stamperijos“ lyderio Arno Aniulio pirmojo dėjimo šiose rungtynėse rezultatas jau - 98:52. Šimtojo taško autoriumi tampa Algirdas Macijauskas, pataikęs antrąjį savo tritaškį rungtynėse. O šias treniruočių pobūdžio rungtynes užbaigia aukščiausių rinktinės žaidėjų - Tado Šablinsko ir Andrejaus Kovalevskio tritaškiai. 115 : 71 - VKL rinktinė pergalingai pradeda namų turą Vilniuje.

VKL rinktinė: D. Novickas – 30 tšk, K. Raginis – 16, A. Macijauskas – 15, A. Aniulis – 14, A. Kovalevski – 11, T. Jasiulis 9, J. Urmanavičius ir T. Šablinskas (14 atk.k.) po 8, E. Rastenis – 4, V. Tamašauskas – taškų nepelnė.

2012 vasario 12 d., sekmadienis 14:05. Skaityta: 1363
© 2011 Tarptautinė Mėgėjų Krepšinio Lyga. Visos teisės saugomos. Sukūrė: Netas.eu