Latvia (LBAL) vs Lithuania (VKL) - 69:77

Lietuva (VKL) - Latvija

VKL rinktinė, pralaimėjimu pradėjusi pirmąjį „Europos mėgėjų krepšinio lygos” (MLBL) turą Baltarusijos sostinėje Minske, šeštadienio vakarą stojo į antrąjį mūšį. Ketvirtosiose tos dienos rungtynėse VKL rinktinė susitiko su Latvijos sostinės Rygos (LBAL) rinktine.

Pralaimėję atidarymo rungtynes baltarusiams, antrosiose lietuvaičiai atrodė daug šviežesni ir iškovojo istorinę pergalę čempionate – 68:77 (11:23, 20:16, 17:19, 21:19). Rungtynes VKL lygą atstovaujantys Vilniaus krepšininkai pradėjo kibiai gindamiesi ir tai davė greitų rezultatų – jau rungtynių pradžioje mūsiškiai spurtuoja – 10:2. Prie pirmojo komandos spurto labiausiai prisidėjo patyręs „Švyturio” ekipos „generolas” Tomas Steikūnas, per šią atkarpą pelnęs net aštuonis taškus. Vėliau į komandos puolimą sėkmingai įsijungia ir Juozas Petravičius, itin gerai grūmęsis po krepšiu ir pelnęs tris dvitaškius iš eilės. Po pirmojo ketvirčio vilniečių rankose apčiuopama persvara – 23:11.
Antrajame kėlinuke VKL rinktinės treneris Justinas Karosas davė atsipūsti komandos lyderiams, todėl latviams kiek pavyko sumažinti atsilikimą. „Braliukus“ į priekį nenuilstamai tempė vikrusis gynėjas Rubenis Kasparas, antrajame ketvirtyje įmetęs 15 taškų. Ne ką prastesnis Roko Garlausko žaidimas (per kėlinuką pelnyti 9 taškai) neleido varžovams priartėti. Aidint antrojo kėlinuko sirenai dvitaškį pataiko „Merkurijaus” krašto puolėjas Laurynas Skapas. Po šio metimo 39:31 VKL rinktinė priekyje.
Trečio ketvirčio metu vilniečiams pavyko atstatyti 10 taškų pranašumą. Vis dėl to kėlinuko pabaigoje vieno iš komandos lyderių Juozo Petravičiaus trauma privertė sunerimti komandos draugus ir trenerį, nes prieš akis laukė lemiama atkarpa ir kova dėl pirmosios pergalės Europos mėgėjų krepšinio lygoje. Į paskutinį mūšį VKL atstovai išeina susikaupę. Už aikštės ribų rinktinei patikimai vadovauja treneris Justinas Karosas, o joje, kapitonas Alfredas Lukaševičius. Po ilgos pertraukos, kai to labiausiai reikia, žaidėjas pelno sunkius taškus. Į aikštę išleisti jaunieji Darius Dzikas ir Linas Laukis nepasimeta ir patyrusio įžaidėjo T.Steikūno padedami abu pelno taškus savo komandai. Rungtynių paskutinėmis minutėmis latviai dar bandė spausti, tačiau prisirenka pražangų, kurias VKL atstovai verčia taikliais baudos metimais. Rungtynes užbaigia dvi tikslios Jono Staniulio baudos. 77 : 69 – Vilniaus komanda švenčia pirmąją pergalę!

2011 lapkričio 5 d., šeštadienis 21:29. Skaityta: 1424
© 2011 Tarptautinė Mėgėjų Krepšinio Lyga. Visos teisės saugomos. Sukūrė: Netas.eu