Latvia (LBAL) vs Ukraine (ЛМ) - 87:58

Latvija (Riga) - Ukraina (Kyiv) 87 : 58

Šeštadienio popietę antrosioms turo rungtynėms susitiko Latvijos bei Ukrainos mėgėjų lygų rinktinės. Abi ekipos laimėjo pirmąsias rungtynes, taigi, nepaisant nuovargio, norėjo pergalingai užbaigti Vilniaus turą ir išsivežti dvi pergales iš dviejų galimų. Latvijos rinktinė pirmoji atėjo į aikštelę apšilinėti ir rimtai ruošėsi ateinančioms rungtynėms, bei užvedinėjo vienas kitą. Toks pasiruošimas visai suprantamas, nes vos aštuoniems latviams teks kovoti prieš pilną Ukrainos sąstatą.

Pirmąjį kėlinį galingai pradėjo Ukrainos komanda, per pirmas penkias minutes išsiveržusi į priekį 4:10. Nuo pat pirmųjų minučių vyrė įtempta emocinė kova, o iki pirmos techninės, tiksliau, abipusių techninių praėjo vos penkios minutės. Po šios emocinės iškrovos kaip reikiant atsigavo Latvijos ekipa ir komandinio žaidimo dėka spurtavo 17:3. Ukrainoje ryškiai trūko žaidėjų, galinčių rinkti taškus – per paskutines septynias kėlinio minutės taškus pelnė tik A.Ryjhljuk. Po pirmojo kėlinio solidi Latvijos rinktinės persvara – 21:13.

Antrojo ketvirčio pirmoje pusėje vyravo apylygis žaidimas, nei viena ekipa nepaleido savo varžovų, tačiau nei viena nepavyko ir nutolti. Visgi, visos problemos Ukrainos ekipoje prasidėjo antroje kėlinio pusėje. Latvijos ekipa smeigia keturis tolimus metimus iš eilės, du iš jų dvi atakas paeiliui pataiko A.Kramins, o latviai vėl neįtikėtinai spurtuoja prieš praėjusių metų čempionus, bei padidina savo persvarą iki dviženklės. Tuo tarpu, Ukrainos ekipai atrodo nesiseka niekas – nei susikaupti gynyboje, nei įmesti iš toli, nei išlaikyti kamuolį savo rankose. Po pirmosios pusės ryški latvių persvara ir rezultatas - 39:23.

Trečiasis kėlinys nepakeitė nieko – latviai ir toliau didina savo persvarą ir visiškai dominuoja aikštėje, daugelį savo atakų baigdami arba lengvais taškais iš po krepšio arba tolimais metimais. Nors ir dėl A.Ryjhljuk ir T.Kmetjuk individualių pastangų Ukrainos ekipa kažkiek laikosi, persvara ir toliau stabiliai auga. Po septynių iš eilės A.Kramins (Latvija) taškų persvara išauga iki rekordinės – 26 taškų. Lyg to būtų maža, technine pražangą gauna J.Kolobov (Ukraina), kas dar labiau sužlugdo ir supykdo Ukrainos ekipą. Pasibaigus trečiajam ketvirčiui – 40:62, priekyje – Latvija.

Nepaisant to, kad Latvija tvirtai laiko gana solidžią persvarą, ukrainiečiai paskutiniame ketvirtyje nė nemasto pasiduoti ir bando atstatytį lygų žaidimą. Visgi, emocinis perdegimas ukrainiečių ekipoje sukelia dar vieną komandinę techninę pražangą jų komandai. Tuo tarpu, nors ir pavargę, latviai ir toliau po truputį didina savo persvarą. Kad tinkamai pailsėti – išnaudoja visas savo minutinės pertraukėles, tačiau atrodo, kad jų visiškai užtenka žaidėjams atsigauti ir pabaigti pradėtą darbą. Per šį kėlinį latviai įsmeigia dar keturis tolimus metimus ir galutinai sužlugdo čempionus bei užtvirtina savo triuškinančią pergalę. Galutinis rezultatas – 87:58 ir latviai gali džiaugtis aštuoniese išsivežę dvi pergales iš dviejų galimų Vilniaus ture.

2014 sausio 19 d., sekmadienis 15:16. Skaityta: 1550
© 2011 Tarptautinė Mėgėjų Krepšinio Lyga. Visos teisės saugomos. Sukūrė: Netas.eu