Belarus (НБЛ) vs Lithuania (VKL) - 101:73

Baltarusija - Lietuva (VKL)

Šeštadienio popietę Minske, Baltarusijoje startavo Europos Mėgėjų krepšinio lyga. Didelio vietos žiniasklaidos dėmesio susilaukusiose rungtynėse, VKL rinktinė 101 : 73 (16:27, 27:26, 24:17, 34:17) nusileido pirmojo turo šeimininkams - Minsko NBL lygos geriausiems žaidėjams.

Rungtynių pradžia žadėjo lygią ir įdomią dviejų kaimyninių šalių akistatą. VKL rinktinė rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketuku: Tomas Steikūnas (Švyturys), Edgaras Žemaitis (pirtyje.lt), Juozas Petravičius (Kreditas), Alfredas Lukaševičius (SKM-Agotos gryčia), Rokas Garlauskas (SK Nemenčinė). Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė lietuviai, išsiverždami į priekį 5:0: pirmasis pasižymėjo E. Žemaitis, o po jo savo taškų sąskaitą baudos metimu atidarė ir R. Garlauskas bei dvitaškiu J. Petravičius. Vis dėl to po lengvo nokdauno minskiečiai greitai atsigavo ir antroje pirmojo kėlinuko pusėje perėmė iniciatyvą. Kėlinuką užbaigė Vitalijaus Konoplickio tritaškis, po kurio baltarusai priekyje - 16:13.
Antrajame ketvirtyje lietuviai vis sunkiau renka taškus. Įpusėjus kėlinukui VKL rinktinė atsilieka 19:28. Tačiau į aikštelę grįžęs E. Žemaitis pelno penkis taškus iš eilės ir inicijuoja komandos spurtą mažindamas šeimininkų persvarą iki - 24:28. Kėlinio pabaiga vėl priklauso Minsko NBL rinktinės žaidėjams, kurie po vieno nuo lentos pataikyto tritaškio užsiveda ir netrukus "šauna" dar du tolimus šūvius. Į didžiąją pertrauką Justino Karoso auklėtiniai išeina atsilikdami - 43:39.
Trečiajame kėlinuke lietuviams vis sunkiau sekasi stabdyti varžovų priekinės linijos žaidėjus, kurie dažnai kartoja metimus ir taip renka lengvus taškus. Po dar vieno minskiečių tritaškio kėlinuko pabaigoje, Negana to, traumą patiria labiausiai patyręs VKL rinktinės žaidėjas A. Lukaševičius, kuriam suteikiama skubi medicininė pagalba. Trečiajį ketvirtį užbaigia gražus R. Garlausko tritaškis iš eigos, po kurio švieslentėje vis dar dega dviženklė šeimininkų persvara - 56:67.
Turėdami saugią persvarą paskutiniame ketvirtyje baltarusai žaidžia atsipalaidavę ir šiems dar kartą atsiriša krepšys metant iš toli. Tuo tarpu, VKL komandos strategas J. Karosas į aikštę metą paskutinius savo kozirius - Simą Aleksandravičių, Liną Laukį ir Joną Staniulį. Pastarasis netrukus smeigia tritaškį, tačiau jis mažai ką lemiantis, varžovų persvara išaugus iki dvidešimties taškų atžymos. Po kiekvieno taiklaus minskiečių metimo, jų sirgaliai, matydami triuškinamus lietuvius, vis labiau įsisiautėja. Taip palaikomi šie sužaidžia rezultatyviausią savo kėlinuką, per kurį pelno net 37 taškus, ir turnyrą pradeda nesunkia pergale prieš Vilniaus komandą - 101 - 73.

2011 lapkričio 4 d., penktadienis 01:38. Skaityta: 1280
© 2011 Tarptautinė Mėgėjų Krepšinio Lyga. Visos teisės saugomos. Sukūrė: Netas.eu